Únava může mít mnoho příčin, které mohou být zjevné, nebo zcela skryté. Ale tak jako je mnoho příčin, je i mnoho cest jak únavu zmírňovat a odstraňovat.

Jak se projevuje únava?

Je to velmi individuální protože každá bytost má jiné fyzické možnosti, povinnosti a životní tempo. Nicméně lze říci, že únava je stav, kdy se necítíte dobře přestože nemáte akutní onemocnění, ani bolesti. V tomto stavu pak také nejste schopni vykonávat všechny běžně prováděné činnosti. Pokud je člověk unavený po fyzické aktivitě, je to zcela v pořádku. Pokud je unavený i při neaktivitě nebo bez jakékoli zjevné příčiny, tak to v pořádku zcela jistě není.

Vyšším stupněm únavy je pak vyčerpání, které zpravidla člověka velmi paralyzuje. K těmto stavům dochází nejen po nemocech a operacích, jak by se mohlo zdát, ale u spousty lidí jen prostým přehlížením dlouhodobé únavy. Někdy je stav těla a duše takový, že stačí pouze odpočívat, dobře spát, ale často je dobré pomoci k rychlejší regeneraci také pomocí fyzioterapeutických metod, jako jsou masáže v Brně.

Nechte se hýčkat a odpočiňte si při masáži

Při masáži dochází k prokrvení svalů, zlepšení cirkulace tepnami i malými žilkami a vlásečnicemi, ale také k intenzívnímu rozproudění lymfy v těle. Tím dojde také k snadnějšímu odchodu škodlivých látek z těla.

Jak často masáže při únavě opakovat?

Ne vždy je možné pomoci klientovi ihned, protože odezva organismu bývá mnohdy pomalá. Říká se, že nemoc přijíždí na koni a odchází pěšky. Únavu lze (i bez fyzické příčiny) považovat v jistém smyslu za nemoc. Každá bytost i její potíže jsou individuální, proto je i přístup poctivého maséra k pomoci masírovanému vždy individuální. Masáž by měla vždy vést k okamžité úlevě a uvolnění, ale měly by pak také pomalu přicházet dlouhodobější výsledky v podobě lepší fyzické kondice. Pokud tomu tak není, je třeba doplnit masáže jinými fyzickými aktivitami, nebo také změnit maséra či používané postupy.

Spolupracujte s masérem

Nečekejte, že nad Vámi někdo zamává kouzelnou hůlkou a Vy vyskočíte jako znovuzrození a všechny problémy budou tatam. Pokud na sobě nebudete pracovat i jinak a spolupracovat s masérem, nestane se to.

Masáž by měla trvat dostatečně dlouho a Vy byste při ní měli být klidní, uvolnění a soustředění, abyste maximálním možným způsobem využili její potenciál a aby energie, proudící mezi Vámi, byla dobře využita. Pokud jste strnulí a nedokážete se ani při masáži uvolnit, zkuste před ní udělat několik cviků, poležet si, nebo se jinak zklidnit. K tomu Vám může být nápomocna například meditace nebo dechová cvičení.

Masér Brno

Brno je město, které skýtá mnohé možnosti uvolnění a relaxace. Využijte proto služeb, které nabízí profesionální masér z Brna.

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress