Zdravotní potíže

Mnohé zdravotní potíže jsou způsobeny nedostatkem pohybu a špatným životním stylem. Tyto potíže se často projevují špatným stavem kosterního a svalového aparátu, který bývá někdy jednostranně namáhán tak, že je třeba nejen cvičit a mít dobrou životosprávu, ale také chodit na masáže a svěřit se do péče odborníků.

Masáž (tím myšleno klasická, tedy více méně sportovní masáž těla) – uvolňuje spazmy, bloky, prohřívá a prokrvuje svaly, kůži i podkoží. Pomáhá při dlouhodobých i akutních bolestech svalů, šlach, svalových úponů a kloubů.

Masáže také zlepšují místní prokrvení a odtok lymfy, významně zmírňují svalové napětí a křeče. Těžiště jejich působení nalézáme především u chorob pohybového aparátu.

Dopřejte si jemné doteky v Brně

Každý dotek je doslova léčivý. Jakákoli péče, věnovaná člověku člověkem, případně i zvířetem, má neuvěřitelnou moc a nese v sobě automaticky léčivý potenciál. Není to způsobeno jen mechanickým působením, ale veliký efekt mají také pocity masírovaného i maséra a vzájemné působení a propojení obou bytostí. Na každém centimetru čtverečním jsou miliony nervových receptorů, které jsou při doteku aktivovány. Správné hlazení má proto obrovský efekt pro obě strany. Pokud pak masér Brno dokáže vycítit pocity klienta, může být masáž v Brně opravdovým dobrodiním.

Masáže v každém věku

Neexistuje věková kategorie, pro kterou by byly masáže nevhodné. Jedinou kontraindikací je někdy stav pacienta, ale i tehdy lze většinou zvolit takovou masážní techniku, která bude i v daném stavu použitelná a efektivní z hlediska účinku. Masáže jsou často prováděny dokonce i u předčasně narozených dětí, ale například také u dětí v bříšku maminky, kdy lze přiměřenou a jemnou masáží dát i v obtížných situacích dítěti najevo, že vše je v pořádku, maminka je spokojená a nemusí mít obavu. Oficiální medicína tvrdí, že dítě v těhotenství vnímá až od určité zralosti, protože do té doby nemá dostatečně vyvinutou nervovou soustavu, ale to je pouze velmi zúžený a nevědomý pohled. Ze starých nauk a alternativních léčebných metod i filosofických pramenů je patrné, že bytost je schopna vše vnímat už od početí a dokonce i před ním. Věřte, nebo ne, je zkrátka dobré být dobrý a vážit si života od jeho počátku až do konce.

Senioři a masáže

U seniorů jsou masáže velmi dobrým harmonizujícím doplňkem k udržení fyzické kondice a vitality těla i ducha. Nikdy proto není pozdě začít s masážemi a vždy lze nalézt přiměřenou metodu, která pomáhá a léčí.

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress