Reflexní masáž

Jedná se o masáž, která vychází z tisíce let známého a uceleného systému. Již před mnoha tisíci lety zjistili orientální lékaři a léčitelé, že se na ploskách nohou a na jiných místech lidského těla nacházejí zóny, pomocí kterých lze velmi efektivně a pozitivně ovlivňovat činnost jednotlivých lidských orgánů a tělesných partií, ale také celého organizmu. Postupem času se tak vyvinula technika masáže těchto reflexních zón.

Reflexní masáž je jednou z nejúčinnějších technik alternativní medicíny. Její působení je nedocenitelné ve všech oblastech lidského zdraví a téměř u jakéhokoli fyzického, ale také u mentálního problému. Správně prováděnou reflexní terapií lze také diagnostikovat nejrůznější tělesné dysfunkce.

Jak si vybrat správného reflexního terapeuta?

Vybrat si správného reflexního terapeuta je jednoduché. Prostě ho vyzkoušejte a uvidíte. Dobrý reflexní terapeut se Vás nebude ptát, kde Vás to bolí, ani jak moc Vás to bolí, ale sám pozná, kde má více tlačit a kde spíše ubrat, a především dovede neomylně bolestivé místo lokalizovat a tím také rozeznat, kde je v těle nějaký problém.

Je dobré, když reflexní terapeut ovládá také jiné diagnostické metody a má tedy možnost ověřit si svá zjištění i jiným způsobem. Následně by pak mě také umět stanovit postup při nápravě problémů, zvolit vhodnou techniku, nebo poradit klientovi na koho se obrátit. Případně by měl také dokázat doporučit, jaké další přípravky by měl nemocný užívat.

První návštěva u reflexního terapeuta v Brně

Pokud jdete poprvé na reflexní masáž Brno, ničeho se nebojte. Masáž plosek nohou může být sice mírně bolestivá, ale v žádném případě není nepříjemná, protože bolest lze okamžitě zmírnit zmenšením intenzity tlaku na reflexní plošku.

Zkušený terapeut vždy nejprve pomocí otázek zjistí důvod, proč k němu přicházíte, zeptá se na Vaše potíže, prodělané zákroky a operace, ale také na to, zdali máte již nějakou zkušenost s tímto typem masáže, případně jaká je Vaše motivace ji absolvovat.

Cílem prvotního rozhovoru není jen zjistit vstupní informace a zaevidovat si je, ale také zbavit se ostychu a vytvořit základ pro vzájemnou důvěru, která pak může být postupem času upevňována na základě dosažených výsledků.

Diagnostika nemocí a potíží

Vodítkem při reflexní masáži je bolest pociťovaná masírovaným člověkem na jeho chodidle, ale také různé anatomické změny na povrchu či v noze, ale například také bezprostřední reakce klienta a jeho pocity uvnitř těla. V některých případech dochází během masáže přímo k reakci orgánu, na který je ploška napojena. Touto reakcí může být například uvolnění, bolest, nebo jiné vjemy a pocity.

Základní principy reflexní masáže

Při masírování postupuje masér velmi opatrně a používá několik základních způsobů masírování. V podstatě lze říci, že se jedná buď o stisk, který proniká hlouběji a tím stimuluje příslušný orgán v těle, nebo také o hlazení, které naopak uklidňuje a mírní funkci orgánu, případně také tiší bolest.

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress