Masáž lávovými kameny

Tento typ masáže je ideální pro všechny věkové kategorie. Jedná se o velmi intenzivní masážní techniku, která prohřívá hloubkově nejen svaly, ale i šlachy. Masáž je vhodná jak pro ženy, tak pro muže. Má velmi uvolňující účinek a je příjemná také pro relaxaci. Při masáži dochází díky intenzivnímu prokrvení k zrychlení metabolismu, stimulaci lymfatického systému a tím odplavování škodlivých látek. Masáž je velmi ulevující i pro klouby.

Při masáži lávovými kameny se projevuje ideální propojení dvou živlů, konkrétně země a ohně. Země nás svojí krásnou silou přidržuje u sebe a oheň nám dává životodárnou energii, která povzbuzuje a léčí. Masáž lávovými kameny uvolňuje ztuhlou krční páteř i celá záda.

Odkud k nám masáž lávovými kameny přišla?

Přesný původ této metody pravděpodobně vysledovat nelze, protože je doložena téměř všude, kde se vyskytují nebo vyskytovaly aktivní sopky. Nejvíce zmínek o ní najdeme v Indii, na Havaji, ale také na celém území Ameriky. Právě z těchto oblastí se k nám dodnes dovážejí lávové kameny.

Vlastnosti lávových kamenů

Většinou je základem složení lávových kamenů černý nebo čedivý čedič. Kameny jsou po sesbírání ručně opracovány a otryskány vodou do hladkého stavu. Z lávových kamenů se po nahřátí pozvolna uvolňují stopy kovů jiných prvků, které příznivě působí na prokrvení pokožky.

Jak probíhá masáž lávovými kameny?

Před masáží zahřeje masér kameny ve vodní lázni ve speciální nádobě. Teplota vody by měla být okolo 45 – 55 stupňů celsia.

Masér postupně přikládá kameny na záda a nechává je pozvolna chladnout. Prohřáté svaly následně masíruje klasickými ručními technikami nebo také přímo kameny. V průběhu masáže sleduje stav svalů, šlach, úponů a páteře, ale i prokrvení kůže. Masáž může být pomalá a jemná, ale často jsou také použity techniky, které zasahují i hlubší svalové struktury. Výsledkem je uvolněnost a příjemný pocit masírované oblasti, ale také celého těla a hluboká relaxace.

Po masáži je dobré chvíli odpočívat a ponechat tak svaly zrelaxované a uvolněné, aby se účinek masáže prohloubil. Po zbytek dne se nedoporučuje zvýšená námaha, ani protahování, ale spíše klidový režim. Je dobré také doplňovat tekutiny.

Kam na masáž

Brno je město kde je mnoho masérů a masážních studií. Najděte si proto Maséra v Brně a využijte jeho služeb. Masér jehož domovem je Brno, je pro Vás ideálním řešením.

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress