Ajurvédská masáž

Základem ajurvédské masáže je Ayurvéda, která pojednává o člověku jako o celistvé bytosti a o jejím zdraví. Ajurvédská technika masáže je v dnešní době propracovaná a dlouhodobě prozkoušená. Masáž je prováděna pouze rukama, bez přístrojů a bez jakýchkoli pomůcek.

Při ajurvédské masáži je velmi důležité vzájemné propojení mezi masérem a masírovaným klientem. Proto je velmi nutná příprava před první masáží, která probíhá v podobě rozhovoru. Při prvotním rozhovoru zjistí masér klientovy potřeby a přání a pokusí se mu nabídnout optimální masážní proceduru tak, aby pomohla řešit jeho případné zdravotní problémy.

O napravování kloubů a páteře

Maséři při ajurvédské masáži často zařazují do masáže prvky z chiropraxe a fyzioterapie. Vždy je třeba správně zvolit intenzitu masáže a především respektovat přání i stav každého klienta. Při napravování páteře a kloubů jsou jednotlivé klouby a svaly jemně směrovány do původní, správné pozice. Intenzitu a sílu masáže volí masér podle aktuálního stavu pohybového aparátu a celého těla s ohledem na akutní potíže.

Pozitiva ajurvédské masáže

Ajurvédská masáž je z hlediska účinků jednou z nejefektivnějších masérských technik, která napomáhá uvolnění svalových spasmů a léčivě působí na mnoho zdravotních potíží. Po masáži se klient cítí relaxovaně a odpočinutě. Masáž je vhodná (kromě výjimečných stavů) kdykoli, kdy člověk potřebuje podpořit své zdraví.

Nejděte na masáž daleko

Pokud je Vašim domovem Brno, jistě najdete v Brně masáže, které Vám budou vyhovovat.

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress