Péče o pleť a obličej

Péče o obličej je nedílnou součástí starostlivosti o tělo. Pro mladší pleť je vhodná zklidňující masáž, kdy není třeba pracovat na jejím vypínání a odstraňování vrásek, ale je třeba ji dobře ošetřit a vyčistit.

Co se při masáži obličeje masíruje

Při masáži nemasíruje masér jen obličejové partie, ale také okolí uší, částečně i pokožku pod vlasy, krk a dekolt. Vše jmenované je totiž úzce spjato s uvolněním obličeje.

Účinky masáže obličeje

Říká se, že pokud je uvolněný obličej, je uvolněné celé tělo. Proto například sportovci před vrcholným výkonem nosí sluneční brýle, které nejen chrání oči, ale jsou také prevencí před křečovitým stahováním obličeje vlivem slunečního svitu, nebo jasného světla.

Masáž obličeje vede nejen k uvolnění svalů a napnutí pokožky nebo vyhlazení vrásek. Dále má vysoce relaxační účinky, které se projevují nejen na obličeji, ale I na celém těle. Masáž v Brně může být a často bývá spojena také s lymfatickou drenáží, která odbourává blokády a odvádí z této části těla škodlivé látky. Tento typ masáže lze doporučit nejen ženám, jak by se mohlo zdát, ale i mužům, protože nejde jen o zlepšení stavu pokožky, ale navození celkového pocitu harmonie a pohody. Budete se po ní cítit svěží, odpočatí a možná dokonce během ní usnete.

Pomocí masáže obličeje lze odstranit také mnohé kožní problémy, jako jsou různé pupínky, praskliny a akné. Lze takto také výrazně urychlit regeneraci pokožky po přílišném slunění, v zimních měsících naopak zmírnit následky prochladnutí pokožky nebo jejího zarudnutí vlivem povětrnostních podmínek.

Důležitým efektem masáže obličeje je také účinná pomoc při svědění obličeje, které bývá často způsobeno podrážděním vlivem okolního prostředí nebo také nevhodnou stravou.

Masér Brno

Najděte si šikovného maséra přimo v Brně. Nemusíte pak cestovat za masážemi daleko, ani být po masáži příliš dlouho venku

Jaké přípravky se při masáži používají?

Základem je použití kvalitních přípravků. Nejprve je třeba vždy pokožku očistit. K tomu se používá většinou jemné přírodní mýdlo, které má dobré odmašťovací vlastnosti, ale v neposlední řadě nedráždí pokožku. Samotné intenzivní a hloubkové čištění potom proběhne snadněji. K tomuto čištění používají maséři čistící emulze, mléka, gely, ale především záleží na zručnosti a vhodně zvolených pohybech. I při čištění je pochopitelně důležitá intenzita, která musí být volena tak, aby se klient cítil pohodlně. Poté následuje vymačkání pupínků a jejich jemná desinfekce. Dalšími přípravky, které lze použít, jsou nejrůznější tonizující pleťové vody. Ty mohou být buď na vodní, nebo alkoholické bázi. Posledním krokem při masáži obličeje je hydratace pomocí krémů. Veškeré používané přípravky by měly být pro klienta příjemné a vonět mu.

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress