Masáž zad

Masáž zad je obecný pojem, který v sobě zahrnuje všechny možné masážní postupy. Záda jsou v dnešní době velmi namáhanou částí těla a bez jejich správné funkce se neobejde žádný člověk. Proto jsou tyto masáže v dnešní době velmi populární a ze všech masáží nejčastěji prováděné. Záda jsou složena z mnoha svalů, šlach, kostí a úponů, ale také nervů procházejících skrze nervová zakončení do páteře.

Klasická masáž zad v Brně

To, co je pro jednoho klasické, je pro druhého zvláštní, proto nelze říct, co vlastně je klasická masáž zad. V Brně je mnoho masérů, kteří ji provádějí. Nicméně většinou je za ni považována masáž používaná pro úlevu od bolestí zad a přilehlých partií, která je způsobena jednostranným pohybem, způsobem života, poúrazovými stavy, případně bezprostředně po sportovním výkonu, kdy došlo k namožení.

Tato masáž zahrnuje:

  • svaly horní části hýždí,
  • bederní a hrudní oblast zad.

Pokud je to jen trochu možné, je lépe před masáží masírované partie dostatečně předehřát. Předehřátí docílí lepší prokrvení a tím i vyšší efekt masáže. Klasická masáž se provádí v lehu na břiše. Ruce mohou být podél těla, nebo složené pod hlavou, podle toho, která část zad je aktuálně masírována a také podle potřeb klienta. Hlava může spočívat na boku na spáncích, nebo může být rovně. V tomto případě je dobré použít masážní stůl, který má speciální opěrku pro čelo, který umožňuje narovnání hlavy a volné, pohodlné dýchání.

Při masáži je dobré, pokud se klient dokáže soustředit na své tělo a jemně prodýchávat masírované části. Dojde tím ke zvýšení relaxačního i fyzioterapeutického účinku masáže.

Předehřátí před masáží

Předehřátí lze provádět zahřívací lampou, nahřátými polštářky, nebo lávovými kameny.

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress