Masáž šíje

Masáž se provádí v rozsahu od dolní části lopatek až ke spodnímu okraji lebky. V rámci této masáže se tedy pozornost rukou maséra zaměřuje na oblast lopatek, mezilopatkových svalů, šíjových svalů a svalů zadní části krku. Ty jsou často namáhané zejména při práci na počítači, ale bývají často také ztuhlé díky stresu. Pro zvýraznění efektu se často používá nahřívání lávovými kameny, nebo jí předchází jiný druh prohřívání. Masáž šíje lze provádět v poloze na břiše, ale častěji je prováděna v sedu, což umožňuje lepší přístup k šíjovým svalům a celému záhlaví.

Příčiny bolesti šíje

Častou příčinou bolestí bývá její namáhání způsobené špatným držením těla. K němu dochází zejména při nevhodném sezení v práci, u počítače, ale také na cestách. Další velmi častou příčinou je nevhodná poloha během spánku, kdy snadno může dojít k omezení hybnosti a uskřinutí nervů.

Krk je citlivý na chlad

Buďte opatrní také v chladném, deštivém a větrném počasí. Krk bývá často nechráněn a jeho stav se tak může v nepříznivém počasí prudce zhoršit. Obzvláště nebezpečnou kombinací je vystavovat krk působení chladu, pokud je zpocený a namožený. Prvními příznaky toho, že něco není v pořádku, bývá často zvýšené pocení v oblasti přední i zadní strany krku, zduření uzlin, ale také ztuhlost svalů, které může vést až k dočasnému omezení, nebo dokonce ke ztrátě hybnosti některých svalů.

Domácí masáže krku

Domácí masírování se často zanedbává. Přitom se jedná o příjemnou, ale především prospěšnou fyzickou aktivitu pro oba partnery. Mohou si tak vzájemně pomoci od bolesti a klidně mohou přejít z masírování do milostné předehry.

Masér Brno

Mít maséra nablízku je vždy velmi dobré. Po masáži nemusíte chodit daleko dopřejte si proto tam kde bydlíte i masáž. Brno je město kde je mnoho masérů. Určitě se zde najde i šikovný masér. Brno je tedy město kde si můžete dopřát mnoho příjemných zážitků.

Po masáži relaxace a protažení

Po skončení masáže je dobré nespěchat a zůstat chvíli ležet. Poté, co vstřebáte v klidu účinky masáže tak, že se Vám chce vstát, můžete se pomalu protáhnout. Jistě už v tuto chvíli pocítíte, že Vaše tělo je ohebnější a uvolněnější. S protahováním to nepřehánějte a po masáži si dopřejte doma delší odpočinek. Organismus bývá po masáži prohřátý, prokrvený, má rychlejší metabolismus a tím dochází k intenzivnějšímu vylučování škodlivin. Proto je dobré toto vylučování podpořit vyšším příjmem tekutin. Ideální je popíjet čistou vodu, nebo neslazený bylinkový či zelený čaj.

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress