Části těla

Lidské tělo je velmi dobře vyladěný a odolný systém. Přesto však dochází i u zdravých jedinců k potížím, kterým je třeba věnovat pozornost. V dnešní době není příliš mnoho nemocí způsobeno zraněním nebo přílišnou námahou organismu, ale jedná se spíše o výsledky jednostranné zátěže organismu. Může jít o zátěž způsobenou nesprávnou životosprávu, špatným držením těla, ale i mnoha dalšími faktory. Zaměřme se na nemoci pohybového aparátu a podívejme se tedy, které části lidského organismu jsou dnes nejvíce v ohrožení.

Hlava

Z obtíží, které bezprostředně souvisejí s pohybovým aparátem, jsou nejčastější bolesti hlavy. Jejich příčinou bývá často zablokovaná krční páteř, případně problémy s páteří obecně. Tyto problémy bývají častější u lidí, kteří mají sedavé zaměstnání, tráví mnoho času v uzavřených, klimatizovaných prostorách nebo mají špatné držení těla a necvičí.

Záda

Bolesti zad existují od pradávna. V dnešní evropské populaci v podstatě nenajdeme člověka, který by občas nebo pravidelně netrpěl bolestmi zad. Bolest zad proto také patří k jedné z nejčastějších příčin návštěv u lékaře a polykání prášků proti bolesti. Takovéto užívání prášků však nikdy nevede k vyléčení. Proto je třeba chodit na masáže, cvičit, protahovat a posilovat. Prostě mít pevný režim, vytrvalost a poctivě cvičit.

Hrudník a břicho

Hrudník i břicho jsou pevně spojeni se zády a proto se jich také dotýkají nemoci zad. Často dochází vlivem špatného držení zad k tlaku na hrudník, který se potom může snadno zablokovat.

Ruce

Ruce jsou našim pracovním nástrojem a proto o ně musíme pečovat. Během života jsou naše končetiny často namáhané a mnohokrát se ocitnou v ohrožení. Většinou vše dobře dopadne, ale zcela jistě je třeba nepodceňovat ani jejich bolesti a je dobré je občas i masírovat a alespoň občas je nechat odpočívat.

Nohy

Nohy jsou velmi důležitým orgánem z hlediska odvodu škodlivin z těla. Dobrá cirkulace krve a odvod lymfy z nohou je důležitou součástí samočistícího mechanismu. Proto často dochází nejen k svalovým a kloubním potížím v oblasti dolních končetin, ale také k otokům končetin v důsledku špatného odvodu tekutin z těla. V těchto případech mohou ulevit nemocnému masáže, které napomáhají k lepšímu prokrvení.

Napravování kloubů a páteře

Při napravování páteře a kloubů se velmi často používá Dornova metoda. Za zakladatele této metody je považován Dieter Dorn. Jedná se o šetrnou manuální terapii, kterou lze pozitivně ovlivnit v podstatě všechny problémy a nemoci pohybového aparátu. Metoda dokáže odblokovat zablokované klouby, obratle a odstranit zatvrdliny okolo páteře, kyčelních kloubů, kolen, kotníků a ramen. Dornovkou, jak bývá často populárně nazývána, lze velmi efektivně napravovat skoliózu páteře nebo pracovat na rozdílné délce nohou. Tato metoda není doposud v České a Slovenské republice příliš známá, ale postupně se stává populárnější, takže se jí věnuje stále více terapeutů, masérů a rehabilitačních pracovníků. Dornova metoda má před sebou velikou budoucnost a je velmi pravděpodobné, že se nebude i nadále vyvíjet tak, aby mohli terapeuti ještě lépe pomáhat potřebným.

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress